Вогнезахисна обробка металоконструкцій
Метали мають високу чутливість до великих температур і до дії вогню. Вони швидко нагріваються й знижують властивості міцності.
Фактична межа вогнестійкості металевих конструкцій залежно від товщини елементів перетину й діючих напруженостей становить від 0,1 до 0,4 год, у той час як мінімальні значення необхідних меж вогнестійкості основних будівельних конструкцій, у тому числі металевих, становлять від 0,5 і до 2,5 год залежно від ступеня вогнестійкості будинків і типу конструкцій.
Завдання вогнезахисту металоконструкцій полягає в створенні на поверхні елементів конструкцій теплоізолюючих екранів, що витримують високі температури й безпосередню дію вогню. Наявність цих екранів дозволяє сповільнити прогрівання металу й зберігати конструкції свої функції при пожежі протягом заданого періоду часу.
Вогнезахист металоконструкцій здійснюють як традиційними методами (обетонювання, оштукатурювання цементно-пісочними розчинами, використання цегельної кладки), так і нових сучасних методів, заснованих на механізованому нанесенні полегшених матеріалів і легких заповнювачів – спученого перліту й вермикуліту, мінерального волокна, що володіють високими теплоізоляційними властивостями або основаних на використанні плитних і листових теплоізоляційних матеріалів (гіпсокартонних і гіпсоволокнистих листів і ін.).
Сучасні методи вогнезахисту металоконструкцій включають використання:
- вогнезахисного покриття із гранульованого мінерального волокна, рідкого скла, цементу й ін.;
- фарб, що спучуються, які являють собою складні системи органічних і неорганічних компонентів.
Вогнезахисна дія цих фарб заснована на спучуванні нанесеного складу при температурах 170-200С° і утворенні пористого теплоізолюючого шару, товщина якого становить кілька сантиметрів.
Залежно від товщини шару штукатурного складу, полегшеного покриття, конструктивних вогнезахисних листів і плит забезпечується межа вогнестійкості сталевих конструкцій від 0,75 до 2,5 год. Фарби, що спучуються, використовуються для вогнезахисту сталевих конструкцій протягом 0, 75-1,5 год. Забезпечення межі вогнестійкості сталевих конструкцій 0,5 год досягається шляхом збільшення їхньої масивності за рахунок збільшення розміру перетинів.
Ми працюємо щодня, щоб зробити нашу місію реальністю для наших партнерів та клієнтів.
Наші переваги
Більше 50 реалізованих проектів
Перевірки без штрафів
Безпека “під ключ”
Кваліфіковані спеціалісти
Оперативнний кошторис проекту